Odletové informace

Většinou se odlétá z Prahy, Vídně, nebo Mnichova. Pokud cestujete do Thajska společností, která nemá sídlo v Asii, zpravidla budete přestupovat na mateřském letišti společnosti, kterou cestujete. Air France si Vás nejprve odveze na své letiště v Paříži, pak cestujete do Bangkoku a tak postupují všichni. Proto je i rozdílná délka letu. Z Vídně do Bangkoku společností Eva Air trvá let 9,5 hodiny.

Buďte prosím na letišti nejméně 2-2,5 hodiny hodiny před odletem letadla.

Po příchodu na letiště vyhledejte Vaši leteckou společnost spolu s číslem letu. Tyto informace najdete na obrazovkách a informačních panelech. Na přepážce si odbavíte zavazadla, zpravidla jedno zavazadlo by mělo mít hmotnost do 20-30kg. Pokud letíte na Koh Samui přes Bangkok v rámci jedné letenky, budou Vám zavazadla odbavena až na ostrov. V případě, že máte vnitrostátní let zvlášť, zavazadla Vám budou odbavena pouze do Bangkoku a pro let na Koh Samui musíte v Bangkoku odbavit zavazadla znovu.

V Bangkoku si zavazadla vyzvednete za imigrační kontrolou a pak se po eskalátorech dostanete do 3. patra, kde je po levé straně odletové letiště DOMESTIC. Zde Vás jakákoliv přepážka společnosti Bangkok Airways odbaví. Vše je na letišti jednoduché a i pokud neumíte jazyk, budete dobře navigováni.
Jestliže se odbavíte až na ostrov, po příletu do Bangkoku máte dvě možnosti, buď se odbavit imigračními úředníky a vstoupit do volného prostoru, pak sledujte informační cedule IMIGRATION nebo můžete zůstat ve volném prostoru a sledovat cedulky DOMESTIC a značku startujícího letadla. Bangkokské letiště je obrovské, ale je logické a přehledné, všude jsou informace kam stačí předložit letenku.
Jestliže se stane, že Vaše letadlo bude mít zpoždění, nic hrozného se neděje, na přepážce Bangkok Airways Vám vystaví novou letenku na další let zdarma (pokud máte všechny lety v rámci jedné letenky), letadla létají i každých 30 minut.


Po příletu na letiště Koh Samui si jen vyzvednete zavazadla, popřípadě se imigračně odbavíte, vyjdete (z budovy ) a dáte se směrem vlevo, kam postupují všichni cestující. Na určeném místě “meeting point” Vás bude čekat řidič s cedulkou s Vaším jménem, který Vás odveze do rezidence.


Vstupní karty do Thajska (immigration cards) dostanete již na palubě letadla. Vyplňují se tam jednoduché údaje, jméno, datum narození, číslo víza, platnost pasu, číslo letu kterým cestujete do Thajska ….. Pokud máte problém s překladem, na našich stránkách najdete návod v ČJ jak formulář vyplnit.


Dbejte prosím na informace, které omezují některé předměty na palubě letadla: tekutiny, parfémy, alkohol, nože, nůžky, krémy…..
Jakékoliv baterie, power banka, příruční svítilna - nesmí být ve velkém podpalubním zavazadle!!!!!
V Thajsku jsou zakázány všechny druhy elektronických cigaret – velké pokuty!!!!!
Do Thajska je povoleno dovézt pouze 200 ks cigaret na osobu nad 18 let!!!!

Bangkok:

Po příletu do Bangkoku se imigračně odbavte a vyzvedněte si zavazadla, které jsou na pásech za imigrační kontrolou. Pokud do hotelu cestujete taxi, sejděte do přízemí, kde je stanoviště taxi. Pokud máte objednaný náš transfer, ihned při východu do volného prostoru bude čekat řidič s cedulkou s Vaším jménem a odveze Vás do vybraného hotelu.

Po příchodu do hotelu prosím předložte VOUCHER, který máte od naší společnosti vystaven a cestovní pas. Někdy se stává, že hotel po Vás bude chtít tzv. deposit, buď kopii Vaší platební karty, nebo hotovost cca 100 USD. Jedná se o deposit na minibar, po odchodu z hotelu a vyrovnání vašeho účtu za minibar nebo jiné služby Vám bude deposit vrácen. Je to absolutně běžná praxe.

Check in - jak je zvykem v mezinárodních hotelích ve 12.00-14.00 hodin, ale pokusíme se Vám zajistit pokoj již po Vašem příjezdu dopoledne. Jestliže však se nám nepodaří Vás ubytovat dříve z důvodu obsazenosti hotelu, nechte svá zavazadla na recepci a dopřejte si i proti únavě malou procházku v okolí hotelu, kávu, výměnu peněz.

Check out - uvolnění pokoje bývá v 11.00, ale pokusíme se Vám rezervovat pokoj až do Vašeho plánovaného odjezdu s ohledem na Vaši další cestu. Pokud chcete však mít jistotu na 100 % Vašeho včasného ubytování, nebo pozdního odjezdu rezervujte si noc navíc.

Cesta zpět na letiště v Bangkoku, pokud cestujete na Koh Samui je podobná, na letišti ve třetím patře po levé straně DOMESTIC odletové letiště, společnost Bangkok Airways. Na letišti musíte být minimálně hodinu a půl před odletem letadla.

Mezinárodní letiště Suvarnabhumi v Bangkoku