Bangkok tour s českým průvodcem

Celodenní soukromý fakultativní výlet po památkách a zajímavostech Bangkoku, s plavbou po řece Chao Phraya a obědem - včetně všech vstupenek do chrámů.

Program:
V 8:30 po snídani vyzvednutí průvodcem na recepci vybraného hotelu.

Prohlídka: 
Wat Traimit (Chrám Zlatého Buddhy) 

Chrám Wat Trimit je umístěn na okraji Čínského města – ukrývá tři metry vysokou sochu Buddhy z masivního zlata vážící 5,5 tuny, která je největší zlatou sochou Buddhy na světě. Byla odlita ve 13. století v Sukhothai a v 18. století byla v obavě před nájezdem barmských dobyvatelů zamaskována sádrou. Až v roce 1955 při rozšiřování bangkokského přístavu nalezli dělníci v jednom skladišti obyčejnou sochu. Při nehodě jeřábu, který sochu stěhoval do jiné budovy, si dělníci povšimli, že pod několika trhlinami prosvítá něco lesklého. Po odstranění sádry se objevil Zlatý Buddha v celé kráse.

Wat Traimit   Zlytý Buddha

Čínská čtvrť (Phahurat)

I v tomto městě mají Číňané svojí čtvrť. Liší se od ostatních částí města zejména vysokou koncentrací tržnic a obchůdků se vším možným v úzkých přeplněných uličkách. Nabízí zde zejména zeleninu, květiny, výrobky z bylinné medicíny, čínská jídla a typicky čínské výrobky. Čtvrť se nachází jihovýchodně od starého královského města a je možné ji ihned poznat podle čínských nápisů v ulicích. Nejtypičtější je ulice Sampeng.

China Town   

Grand Palace (Královský palác)

Komplex Velkého paláce byl založen v roce 1782 po nástupu krále Ramy I. V tomto areálu najdeme nejen královskou rezidenci a trůnní sály, ale také slavný chrám smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaew ). Původně byl královský palác v Thonburi na západní straně řeky Chao Phraya, ale z mnohých důvodů původní město nevyhovovalo a tak se král rozhodl vybudovat sídlo nové, na druhé straně řeky s názvem The Grand Palace. Na jeho královský rozkaz byl palác postaven nejen proto, aby sloužil jako jeho rezidence, ale také k administrativním účelům. Grand Palace je otevřen každý den od 8:30 do 15:30. U vstupu je možné si za 100 THB zapůjčit dlouhou sukni nebo kalhoty v případě, že budete mít "kraťasy". Holá ramena se také neakceptují.

 

Wat Pho (Chrám Ležícího Buddhy)

Nádherný chrám sousedící s Královským palácem. Je nejstarším chrámem v Bangkoku a jeden z největších v Thajsku, pochází z 16. století. Chrámový komplex je rozdělen na dvě části, v jedné jsou chrámové budovy a ve druhé jsou příbytky mnichů. Hlavní chrámovou atrakcí je obrovská 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká socha ležícího Buddhy, znázorňující umírajícího Buddhu v pozici, kdy dosáhl nirvány. Socha byla zhotovena v 19. století za vlády Ramy III. z cihel překrytých lakem, sádrou a plátkovým zlatem. Chodidla jsou ozdobena perleťovými intarziemi se 108 znameními Buddhy. Návštěvníci, kteří vhodí minci do každé ze 108 bronzových misek, získají zvláštní buddhistické zásluhy a splní se jim jejich přání.     

Wat Pho   Ležící Buddha

 

Výlet po kanálech řeky Chao Phraya (čajo praja)

Uvidíte Bangkok také z jiného úhlu. Dozvíte se jak důležitá je řeka Chao Phraya, která funguje jako dopravní tepna, zásobárna vody, atd. Prohlédnete si domky na kůlech, nakrmíte sumečky. Prostě prima výlet :).

 


     
Návrat do hotelu v podvečerních hodinách – okolo 17 hod.

 

,

Cena výletu na osobu:

7 100 THB (minimum 2 osoby)

6 100 THB (při počtu 3 osob)

5 200 THB (při počtu 4 a více osob)

 

Cena výletu na osobu pouze s anglicky hovořícím průvodcem:

5 000 THB (při počtu 2 osob)

4 000 THB (při počtu 3 osob)

3 400 THB (při počtu 4-9 osob)

 

Cena obsahuje:
veškeré transfery po celý den
služby (českého) a thajského anglicky hovořícího průvodce
oběd
vstupy
Cena neobsahuje:
spropitné